Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. Auto Detailing krok po kroku - niezbędne kosmetyki

Auto Detailing krok po kroku - niezbędne kosmetyki

Auto detailing jest dla pojazdu tym, czym SPA dla człowieka. Odświeża, poprawia wygląd i sprawia, że samochód nabiera wyglądu, jak w dniu zjechania z taśmy produkcyjnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat auto detailingu, a także potrzebnych do niego kosmetyków i akcesoriów, koniecznie zapoznaj się nie tylko z tym, ale także z pozostałymi artykułami poradnikowymi umieszczonymi na naszym blogu.

Co to jest auto detailing?

Krótko przypominamy, czym jest auto detailing. To proces kompleksowego czyszczenia, renowacji oraz konserwacji całego samochodu albo poszczególnych jego elementów. Może obejmować karoserię, kabinę lub wnętrze auta - np. silnik. Jego ogromną zaletą jest to, że po zakończeniu auto detailingu, samochód doskonale się prezentuje. Poza tym, że takie auto SPA poprawia walory wizualne, wpływa także na przedłużenie żywotności auta.

W kwestii auto detailingu zewnętrznego można podzielić go na trzy podstawowe etapy:

  • oczyszczenie karoserii,
  • polerowanie powłoki lakierniczej,
  • konserwacja i zabezpieczenie efektów pracy.

Do każdego z etapów niezbędne będą odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria. Więcej informacji o produktach potrzebnych do auto detailingu znajdziesz poniżej.

Samodzielnie czy w profesjonalnym salonie?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, auto detailing jest procesem skomplikowanym. Wymaga on nie tylko wiedzy (np. o tym, że nie wolno pozwolić, wyschnąć środkom myjącym na aucie), ale także umiejętności (nieumiejętne glinkowanie może doprowadzić do powstania nowych zarysowań).

Jeśli chcesz zapewnić swojemu pojazdowi wygląd jak spod igły, ale niewiele wiesz na temat auto detailingu, lepiej zwróć się do profesjonalistów. Kompleksowo odświeżą i zadbają o Twój samochód. Z kolei, jeżeli masz już wiedzę, możesz zabrać się za kompleksowe czyszczenie i renowację samemu. Prawdopodobnie będziesz potrzebować na to kilku dni (najlepiej poświęcić na detailing weekend), ale dla efektu zdecydowanie warto!

Jeżeli decydujesz się na samodzielne czyszczenie, niezbędne będą odpowiednie akcesoria. Aplikatory, wiadra, gąbki czy miękkie mikrofibry, to tylko niektóre z nich. Do polerowania niezbędne będą polerki oraz dopasowane do nich pady i futra polerskie. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty, które usprawnią pracę i uczynią ją efektywniejszą.

Podstawowe kosmetyki do auto detailingu

Jak już wspominaliśmy, auto detailing ma kilka etapów, obejmujących mycie, polerowanie czy zabezpieczanie lakieru (dodatkowo może dotyczyć także pielęgnacji wnętrza itd.). Jeśli chcesz spróbować dopieścić wygląd samochodu samodzielnie, sięgnij po wysokiej jakości, profesjonalne kosmetyki detailingowe. Znajdziesz je na przykład w naszym sklepie internetowym. Doskonałe, niezawodne produkty pomogą Ci osiągnąć idealny efekt. Polecamy między innymi:

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości oraz doskonałym efekcie, zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu. Znajdziesz tu doskonałe kosmetyki detailingowe od uznanych w branży marek.