Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. Części samochodowe FILTRON. Oryginalne i Zamienniki

Części Filtron

Firma FILTRON powstała w 1982 r. i od początku specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości filtrów powietrza, oleju i paliwa dla motoryzacji, maszyn i urządzeń silnikowych, sprzętu ciężkiego oraz urządzeń specjalistycznych.

Dynamiczny rozwój sprawił, że dziś FILTRON jest firmą o światowym zasięgu działania. Ponad połowa wszystkich wyrobów jest eksportowana m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Rosji, Grecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Czech, na Ukrainę, Węgry oraz do Ameryki i Afryki.

Firma należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group, lidera w projektowaniu, produkcji, dystrybucji oraz marketingu na globalnym rynku części zamiennych i heavy-duty.

Ciągłe inwestowanie w zautomatyzowane procesy produkcji, nowe rozwiązania technologiczne, wydajne i nowoczesne linie produkcyjne czy nieustanne poszukiwanie lepszych metod pracy, zapewniają wysoką i powtarzalną jakość produkowanych przez FILTRON produktów.

Obecnie oferta firmy to ponad 2100 typów filtrów w jakości wyposażenia fabrycznego. FILTRON dostarcza filtry do takich firm jak: Volkswagen, General Motors, Ford, Land Rover, Jaguar, Mercedes-Benz, Saab, Lotus, Harley&Davidson, Suzuki, Aston Martin.

Filtry marki FILTRON przeznaczone na rynek części zamiennych są produkowane dokładnie według tych samych wzorców oraz standardów co dostarczane do oryginalne akcesoria przez producentów samochodów.

Firma posiada obecnie najnowocześniejsze w Europie laboratorium, w którym na stanowiskach do badaniafiltrów powietrza, oleju i paliwa są prowadzony zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami bardzo szczegółowe kontrole surowców, detali produkcyjnych oraz gotowych wyrobów. Zakład wyposażony jest również w wydział metrologii dedykowany bieżącej produkcji i narzędziowni.

Obecnie firma współpracuję z macierzystą spółka WIX Filtration Corp., największym producentem filtrów na kontynencie amerykańskim, z siedzibą w USA.

W 2007 roku otworzona została firma produkcyjna na Ukrainie, natomiast w 2010 r. magazyny i biuro handlowe w Rosji.

Firma ciągle rozwija swoją działalność oraz zasięg.