Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. Jak Podłączyć Antenę Samochodową? - Praktyczny Poradnik

Jak podłączyć antenę samochodową - praktyczny poradnik

Kupiłeś antenę do samochodu, by wzmocnić sygnał z radia i nie wiesz, co należy z nią zrobić? Podpowiadamy jak podłączyć antenę samochodową, by działała jak najlepiej, a także doradzamy, jaką najlepiej wybrać. Jeśli skorzystasz z naszych porad, możesz mieć pewność, że jakość sygnału z anteny wpłynie na polepszenie komfortu podczas jazdy.

Rodzaje anten samochodowych

Zanim dowiesz się, jak podłączyć antenę samochodową dobrze jeśli będziesz mieć świadomość, jakie wyróżnia się rodzaje anten do radia samochodowego. Podstawowy podział anten samochodowych pozwala wskazać na anteny samochodowe pasywne i aktywne. Pierwsza z nich najczęściej umieszczana jest na dachu, jednak jeśli właśnie taką posiadasz, możesz mieć problem z odbieraniem silnego sygnału radiowego, co sprawia, że czasami nie jest ona wcale użyteczna. Z kolei antena samochodowa aktywna ma dołączony do zestawu wzmacniacz, który może być zasilany z radia lub ze źródła zewnętrznego. To właśnie dzięki niemu możesz liczyć na bardziej skuteczne - oczyszczone z wszelkich zakłóceń odbieranie sygnału radiowego. 

W jakim miejscu zainstalować taką antenę samochodową?

Pamiętaj, że nawet jeśli wybierzesz antenę do samochodu z zasilaczem, musisz podłączyć ją we właściwym miejscu. To gdzie ją zainstalujesz, zależy nie tylko od Twoich preferencji, ale też tego, na jaki model się zdecydujesz. Do najbardziej typowych miejsc, na których montuje się antenę radiową samochodową, należy:

  • dach,
  • tylny zderzak,
  • przednia szyba.

Zalecenie tego, w jakim miejscu najlepiej umieścić wybraną antenę samochodową zależy nie tylko od jej budowy, ale też mocy. Każdy model anteny samochodowej jest przystosowany do tego, by łatwo dało się ją zamontować we wskazanym miejscu - na przykład antena na dach ma magnes lub wspornik montażowy. Najczęściej wybierana przez kierowców jest antena do radia samochodowego, którą umieszcza się na szybie, jednak właśnie wtedy szczególną uwagę musisz zwrócić na to, by odpowiednio ją podłączyć - tak, by nie rozpraszała podczas jazdy.

Gdzie można kupić anteny samochodowe?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić antenę do radia samochodowego? Sklep motoryzacyjny M-parts ma ofertę, która obejmuje części samochodowe i akcesoria do każdego modelu samochodu. By ułatwić Ci znalezienie produktu przeznaczonego do pojazdu, którym się poruszasz, wystarczy, że wskażesz jego markę i model. W naszym sklepie znajdziesz anteny samochodowe od renomowanych producentów przystosowane do aut różnej generacji. Możesz mieć pewność, że znajdziesz tu antenę radiową samochodową, która pozwoli uzyskać satysfakcjonującą siłę sygnału. Ważne, by wiedzieć, jak ją podłączyć.

Wiele osób zastanawia się jak podłączyć antenę samochodową. Jednak zanim do tego przejdziesz należy dokonać wyboru - jaki rodzaj anteny radiowej samochodowej będzie najlepszy. Każdy z dostępnych modeli ma swoje wady, ale i zalety dlatego to od Ciebie zależy, na zakup której się zdecydujesz. Gwarantujemy, że jeżeli złożysz zamówienie w naszym sklepie, otrzymasz anteny samochodowe najlepszej jakości. Oczywiście jeśli nie będziesz wiedzieć jak je podłączyć, możesz liczyć na nasze porady.