Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
 1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
 2. « Wróc do  Blog
 3. Jak skutecznie usunąć rysy z lakieru? Sprawdzone sposoby

Jak skutecznie usunąć rysy z lakieru? Sprawdzone sposoby

Chwila nieuwagi i stało się. Twój samochód szpeci nieestetyczne zarysowanie. Zastanawiasz się, czy usuwanie rys u lakiernika będzie Cię dużo kosztować i czy może lepiej zrobić to na własną rękę, w domowym zaciszu. Mamy dobrą wiadomość! Wiele uszkodzeń tego typu, nawet tych paskudnie wyglądających, możesz zlikwidować samodzielnie, bez wizyty u specjalisty. Co więcej, z odpowiednimi produktami usuwanie rys z lakieru może być proste i szybkie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak przywrócić pojazdowi nienaganny wygląd? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi sposobami na skuteczne usuwanie rys na lakierze.

Skąd się biorą uszkodzenia i rysy na lakierze?

Bez względu na to jakbyś nie dbał o swój samochód, z czasem z pewnością pojawią się na nim mniejsze i większe, płytsze oraz głębsze rysy. Mogą być one wynikiem codziennego użytkowania np. jazdy w niesprzyjających warunkach pogodowych lub nieuwagi innych użytkowników drogi; mogą też być całkowicie niezwiązane z jazdą np. otarcie sklepowym koszykiem lub kierownicą roweru wyprowadzanego z garażu. Powstałe w ten sposób zarysowania, przetarcia i odpryski mogą mieć niekorzystny wpływ na prezencję auta. Na szczęście są sposoby, na poradzenie sobie z nimi. Usuwanie płytkich i głębokich rys z lakieru przy pomocy odpowiednich preparatów będzie naprawdę proste. Przekonaj się sam, stosując nasze sposoby na usuwanie rys.

Samodzielne usuwanie rys - wady i zalety

Wizja wizyty u lakiernika i konieczności zostawienia u niego większej gotówki nieco Cię przeraża? Ale z drugiej strony nie możesz patrzeć na to zadrapanie, szpecące Twój dotychczas idealny samochód? Możesz spróbować rozwiązać ten problem bez odwiedzania specjalisty. Usuwanie rys z lakieru na własną rękę jest rozwiązaniem, na które decyduje się sporo kierowców. Przyjrzyjmy się bliżej wadom oraz zaletom samodzielnego usuwania rys z samochodu.

 

ZALETY WADY
 • To zdecydowanie tańsze rozwiązanie.
 • W sklepach bez trudu kupisz profesjonalne preparaty do usuwania rys.
 • Możesz szybko pozbyć się rysy.
 • Czasem trudno jest ocenić to, czy rysa jest na tyle płytka, że sam sobie z nią poradzisz.
 • Stosując się do niektórych internetowych rad możesz wyrządzić jeszcze większe szkody.

 

Jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem?

Wiele osób decydując się na usuwanie rys z lakieru, zastanawia się nad domowymi sposobami. W różnych poradnikach przewijają się pasta do zębów, papier ścierny i tym podobne wynalazki. Zdecydowanie je odradzamy! W najlepszym razie usuwanie rys na samochodzie tymi sposobami okaże się nieskuteczne, w najgorszym możesz jeszcze bardziej uszkodzić auto. Jeżeli nie chcesz wydawać fortuny u lakiernika, ale zależy Ci na skuteczności i doskonałym efekcie sięgnij po profesjonalne produkty detailingowe, takie jak pasty i mleczka polerskie, lakiery zaprawkowe itp. Możesz kupić je w naszym sklepie motoryzacyjnym. Z ich pomocą łatwo zlikwidujesz płytkie i głębokie rysy.

Jakie środki polecamy do usuwania rys na lakierze?

Jak usunąć głębokie i płytkie rysy na lakierze samochodowym? Tylko i wyłącznie korzystając ze sprawdzonych, profesjonalnych produktów! Pasty polerskie oraz regeneratory lakieru to tylko niektóre z nich. Warto także zaopatrzyć się na przykład w:

 • kredkę koloryzującą - sprawdzi się do tymczasowego zabezpieczenia głębszych rys i odprysków, niestety z czasem ulega ona zmyciu;
 • wosk koloryzacyjny - idealny do płytkich zarysowań, ewentualnych odbarwień i zmatowień lakieru;
 • sztyft z lakierem - nadaje się na płytkie, pojedyncze rysy i odpryski, jest łatwy w użyciu i zapewnia długotrwały efekt;
 • lakier zaprawkowy - może być stosowany nawet przy głębokich zarysowaniach i ubytkach lakieru - jest niedrogi i skuteczny.

Nie musisz martwić się rysami. Dzięki profesjonalnym środkom z naszego sklepu usuniesz je w domowym zaciszu zaledwie w kilka chwil!