Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
 1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
 2. « Wróc do  Blog
 3. Jak w 6 krokach wyczyścić i odświeżyć wnętrze samochodu na wiosnę?

Jak w 6 krokach wyczyścić i odświeżyć wnętrze samochodu na wiosnę?

Jak w 6 krokach wyczyścić i odświeżyć wnętrze samochodu na wiosnę?

Wiosenne porządki dotyczą także Twojego samochodu. Warto wiedzieć, jak skutecznie przeprowadzić czyszczenie samochodu i jakie akcesoria i środki są potrzebne. Zobacz, jak wyczyścić auto na własną rękę bez myjni. 

Co potrzeba do czyszczenia samochodu?

Zanim zabierzesz się za mycie wnętrza auta skompletuj potrzebne środki i akcesoria do mycia i pielęgnacji. Mycie samochodu wewnątrz będzie wymagało takich akcesoriów jak:

 • gąbki
 • różnego rodzaju ścierki, zwykłe i z mikrofibry
 • odkurzacz i pędzelek
 • szczotka
 • skrobaczka

Następnie zadbaj o niezbędne środki czyszczące do samochodu. Będziesz potrzebował:

 • środka do czyszczenia tapicerki - dobierz środek to typu tapicerki, inny zastosujesz dla tapicerki skórzanej, a inny dla welurowej
 • środka do mycia - powinien być odpowiednio dobrany do deski rozdzielczej
 • płynu do mycia szyb - chociaż na co dzień myjemy szyby z zewnątrz, co jakiś czas niezbędne jest także odkurzenie ich od środka, najlepiej na mokro
 • środka do pielęgnacji i konserwacji - specjalne środki zmniejszają przyjmowanie brudu przez powierzchnie we wnętrzu auta i tym samym ograniczają częstotliwość mycia środka samochodu, a środki konserwujące zachowują ładny wygląd powierzchni mimo upływu czasu


Od czego zacząć mycie wnętrza samochodu?

Pierwszym krokiem jest sprzątanie samochodu - usunięcie niepotrzebnych przedmiotów, zajrzenie do schowków i przegródek w poszukiwaniu śmieci. 

Przy czyszczeniu samochodu dobrze jest przyjąć taką kolejność:

 1. Odkurzanie samochodu - przed odkurzaniem wyjmij dywaniki, wytrzep je i umyj. Do odkurzania samochodu sięgnij po odkurzacz domowy lub specjalny odkurzacz garażowy. Odkurzanie auta dotyczy również trudno dostępnych przestrzeni między siedzeniami, foteli, boczków, tylnej półki i wszystkich miejsc, gdzie zebrał się kurz oraz piasek. Na wstępie można też przetrzeć z kurzu szyby i lusterka za pomocą ściereczki i któregoś z profesjonalnych środków:
 2. Czyszczenie tapicerki samochodowej - w zależności od stopnia zabrudzenia można wybrać miejscowe czyszczenie tapicerki lub na pranie tapicerki. Można z powodzeniem zrobić to w warunkach garażowych, stosując profesjonalne środki do czyszczenia tapicerki. Bardzo ważny jest dobór środa do rodzaju tapicerki:
 3. czyszczenie deski rozdzielczej - można spróbować wodą z mydłem lub delikatnym detergentem, ale będzie to wymagało dodatkowego przetarcia na mokro, aby nie zostawić smug i osadu; wygodniejszym rozwiązaniem są specjalne środki do mycia deski rozdzielczej, które dokładnie usuwają brud, dopiero po gruntownym wyczyszczeniu deski, można zastosować środki konserwujące i ochronne. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie pompki z pianownicą, tworzy ona pianę, którą czyścimy deskę, przez co nie tworzą się zacieki z płynnego środka czyszczącego. Wybrane środki do czyszczenia kokpitu z naszej oferty:
 4. czyszczenie boczków i plastików - plastikowe powierzchnie wymagają delikatnych środków, które nie zostawią przebarwień i nie uszkodzą powierzchni; dotyczy to także boczków, które wykończone są plastikiem. Najlepsze będą specjalne preparaty lub przetarcie wilgotną ścierką z mikrofibry.
 5. czyszczenie drobnych elementów - gdy mamy za sobą gruntowne mycie kokpitu, warto przyjrzeć się drobnym szczelinom, w których zalega kurz; do ich usunięcia przyda się pędzelek, może być zwykły malarski; elementy takie jak wyświetlacz LCD najlepiej przetrzeć ściereczką z mikrofibry.
 6. konserwacja na dłużej - po umyciu wszystkich elementów warto niektóre z nich zabezpieczyć przed dalszym zabrudzeniem. Warto też zastosować środki do pielęgnacji skóry, które zabezpieczą ją przed pękaniem i sprawią, że będzie dobrze się prezentować.

Jak pielęgnować auto, aby efekty były najlepsze? Nic nie zrobi lepszego wrażenia niż auto po detailingu. Gruntowne mycie i sprzątanie kokpitu oraz samochodu z zewnątrz będzie znacznie skuteczniejsze, jeśli zastosujesz profesjonalne kosmetyki do detailingu.

W ofercie mamy produkty do dokładnego mycia samochodu, polerowania i pielęgnacji, takie jak np: woski, politury, glinki, szampony, piany aktywne, rękawice, środki do usuwania asfaltów, smoły, żywic, środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej oraz materiałowej itp. Dzięki tym produktom łatwiej jest utrzymać auto w czystości i wystarczy tylko doraźne przetarcie lub opłukanie samochodu na myjni. 

Czy można dobrze wyczyścić wnętrze auta na własną rękę?

Nie musisz wydawać pieniędzy na myjnię, dzięki dostępowi do profesjonalnych środków czyszczących i akcesoriów do mycia auta. U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, uzyskując efekty niczym profesjonalista.