Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. Jak wybrać dobre klocki hamulcowe?

Jak wybrać dobre klocki hamulcowe?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważnym elementem samochodu są klocki hamulcowe. Dobre klocki hamulcowe gwarantują komfortową i bezpieczną jazdę. Podobnie jak inne części pełniące te funkcje są elementem eksploatacyjnym, który szybko ulega zużyciu. Już niedługo możesz stanąć więc przed wyborem - jakie klocki hamulcowe najlepiej kupić? Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, na klocki hamulcowe, jakiej firmy najlepiej zwrócić swoją uwagę.

Dobre klocki hamulcowe - znajdziesz je nie tylko w serwisie samochodowym

Wymiana klocków samochodowych to czynność, którą należy wykonywać po przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów. Zużyte mogłyby doprowadzić do problemu z hamulcami, do czego wolałby nie dopuścić każdy z nas. W tym celu dobrze na bieżąco monitorować sytuację i mniej więcej co 30-50 tys. kilometrów poddać wymianie klocki hamulcowe. By znaleźć dobre klocki hamulcowe, wcale nie musisz odwiedzać serwisu samochodowego. Przy produkcji samochodów wykorzystywane są klocki hamulcowe firm, których produkty z łatwością znajdziesz w internetowym sklepie motoryzacyjnym. Najczęściej możesz liczyć na to, że dostępne będą one w niższej cenie. 

Jakie klocki hamulcowego będą pasować do Twojego auta?

Katalog sklepu motoryzacyjnego z pewnością ułatwi znalezienie dobrych klocków do Twojego samochodu. Jednak, by przekonać się, że faktycznie będą one odpowiednie, najlepiej sprawdzić, jakie klocki hamulcowe umieszczono w nim fabrycznie. Pamiętaj też, by wziąć pod uwagę to, ile klocków hamulcowych jest w samochodzie. Na każde koło przypada para klocków hamulcowych. W ofercie sklepu motoryzacyjnego z łatwością znajdziesz klocki hamulcowe na przód i tył. Jakie klocki hamulcowe będą dobre do Twojego samochodu? Niezależnie od tego, czy jeździsz autem VW Passat B5, Golf 4, czy Audi A4 B5 możesz mieć pewność, że z łatwością znajdziesz części samochodowe odpowiadające jego parametrom. Najlepiej, jeśli będziesz ich szukać po numerze VIN swojego pojazdu. W ofercie, którą znajdziesz, z pewnością nie zabraknie dobrych klocków hamulcowych od wielu producentów. Jakiej firmy klocki hamulcowe będą najlepsze?

Klocki hamulcowe, jakiej firmy najlepiej wybrać?

Niezależnie od tego na klocki hamulcowe, jakiej firmy się zdecydujesz, z pewnością znajdziesz produkt odpowiadający modelowi Twojego samochodu. Pamiętaj, że jeśli dane klocki są homologowane, niekoniecznie musi świadczyć to o ich najwyższej jakości. Dobre klocki hamulcowe, które można znaleźć w ofercie renomowanych producentów, powinny być kompleksowo przebadane, a ich parametry powinny przewyższać te wskazane przez normę ECE R90, której wymaga homologacja. Najlepiej, więc jeśli zdecydujesz się na zakup części od producentów, którzy cieszą się tak dobrą opinią jak BOSCH. Niewiele osób jednak wie, że na rynku dostępne są także polskie klocki hamulcowe, których jakość również warto sprawdzić.

Klocki i tarcze hamulcowe

Kupując zestaw do wymiany klocków hamulcowych, możesz wybrać taki, który obejmuje komplet tarcz i klocków hamulcowych. Z racji, że współpraca klocków i tarczy hamulcowych wpływa na działanie układu hamulcowego, dobrze jeśli zdecydujesz się na właśnie takie rozwiązanie. Jeśli zamówisz tarcze i klocki hamulcowe od tego samego producenta, a nawet z tej samej linii produktowej, zyskasz pewność, że wszystko będzie działało we właściwy sposób - bez żadnych odchyleń. Dobrze pamiętać, że miękkie klocki hamulcowe są mniej inwazyjne w stosunku do tarcz, jednak wszystko zależy od ich prawidłowego doboru.

Nie wiesz, jakiej firmy klocki hamulcowe można uznać za dobre? Odpowiedź na to pytanie zależy od modelu i parametrów danego samochodu. Przed zakupem klocków i tarcz hamulcowych, najlepiej przejrzyj dostępne produkty i upewnij, się które z nich będą najlepsze. Przy okazji pamiętaj też o zakupie zestawu montażowego klocków hamulcowych, który z pewnością będzie dla Ciebie przydatny.