Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. Jaką kupić linkę holowniczą?

Jaką kupić linkę holowniczą?

Auto, które zepsuło się na środku drogi to duży problem. By nie musieć zamawiać lawety, warto skorzystać z pomocy innego kierowcy. W tym celu przyda się linka holownicza - jaka sprawdzi się najlepiej? Lina holownicza pozwala odholować samochód w bezpieczne miejsce bez potrzeby wydawania pieniędzy na transport na lawecie. Sprawdź, jakie linki holownicze najlepiej mieć na wyposażeniu w swoim samochodzie i jak dokładnie z nich korzystać.

Linka holownicza - jaka najlepsza?

Chcesz kupić linkę do holowania i zastanawiasz się, jaką najlepiej wybrać? Wśród linek holowniczych znajdziesz modele różniące się pod względem zakresu użycia i wytrzymałości. Ze względu na te właściwości wyróżniamy linę holowniczą:

  • stalową,
  • elastyczną,
  • plecioną,
  • kinetyczną,
  • a także sztywny hol lub pas holowniczy.

Każda z nich ma jednak swoje wady i zalety, dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup wybranego rodzaju, sprawdź, ile dana linka holownicza kosztuje. Pozwoli to ocenić jej jakość. W przypadku lin holowniczych, które kosztują podejrzanie mało dobrze upewnić się, co do ich producenta. Decydując się na zakup linki do holowania w naszym sklepie motoryzacyjnym, możesz mieć pewność, że ich trwałość jest odpowiednio wysoka.

Jaką długość powinna mieć linka holownicza?

Przy wyborze właściwej liny holowniczej, poza rodzajem wykonania parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest jej długość. Linka do holowania nie powinna być ani zbyt krótka, ani zbyt długa. W pierwszym wypadku mogłoby to wiązać się z ograniczoną widocznością dla kierowcy holowanego pojazdu. Z kolei zbyt długa linka holownicza może przyczynić się do zwiększenia niebezpieczeństwa na drodze dla innych pojazdów. Jako najlepsza linka holownicza w przypadku jednego układu hamulcowego sprawdzi się sztywny hol o długości 3 m. Z kolei w razie dwóch układów hamulcowych najlepiej wykorzystać linkę holowniczą o długości od 4 do 6 m, która pozwoli stworzyć giętkie połączenie. Pamiętaj, by niezależnie od wyboru linki do holowania na jej środku umieścić czerwoną chorągiewkę. Dzięki temu inni kierowcy zauważą, że jadące za sobą pojazdy łączy linka holownicza.

Ile kosztuje linka holownicza?

Zastanawiasz się, czy zakup linki holowniczej to dobra inwestycja? Jej koszt w zależności od konkretnego rodzaju to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. To jednorazowy wydatek, a może przydać się wielokrotnie. Zanim ją kupisz, poza długością i materiałem, z którego jest wykonana, sprawdź też takie parametry jak udźwig i rodzaj uchwytów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dana lina holownicza wytrzyma obciążenie Twojego auta i bez problemu ją przy nim zamontujesz. Szukając linki do holowania, zajrzyj do naszego sklepu motoryzacyjnego, w którym znajdziesz produkty od sprawdzonych producentów.

Czy każdy samochód można odholować?

Zanim postanowisz, jaka linka holownicza jest najlepsza i przekonasz się jak ją zaczepić, upewnij się, czy możesz ją wykorzystać przy swoim samochodzie. Nie każdy model auta może być holowany przy pomocy liny. W takim wypadku nie można też holować innego pojazdu. Do grupy tej należą niektóre samochody hybrydowe. Za to w przypadku aut z automatyczną skrzynią biegów trzeba pamiętać o odpowiednich przepisach związanych z ograniczeniem prędkości w trakcie holowania. Użycie linki do holowania jest zabronione także wtedy, gdy układ kierowniczy lub hamulcowy nie jest sprawny, co mogłoby przyczynić się do wypadku. W takim wypadku jedyną możliwością przetransportowania auta jest wezwanie lawety.

Najlepsza linka holownicza to taka, która odpowiada potrzebom danego samochodu. Pamiętaj, by przy jej wyborze szczególną uwagę zwrócić na długość i trwałość. Wybierając produkty z naszej oferty, masz gwarancję, że dostępne linki do holowania to akcesoria najwyższej jakości, przy których pomocy bez problemu przetransportujesz uszkodzony samochód. Sprawdź linki holownicze, które proponujemy i zadbaj o wyposażenie swojego auta!