Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. Jaką wybrać gaśnicę samochodową?

Jaką wybrać gaśnicę samochodową?

Jeżeli jesteś posiadaczem samochodu, pamiętaj o tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w jego wnętrzu powinno znajdować się kilka ważnych elementów. Należy do nich między innymi gaśnica samochodowa - gdzie kupić właściwą i na jakie parametry zwrócić uwagę, by w razie kontroli nie zapłacić mandatu? Dzięki nam dowiesz się, jaka gaśnica będzie odpowiednia do samochodu osobowego, a jaka do samochodu z gazem i gdzie ją kupić. 

Jaka gaśnica do samochodu osobowego?

Niezależnie od tego, jaki model samochodu osobowego posiadasz, gaśnica samochodowa składa się na obowiązkowe wyposażenie każdego z nich. Jeżeli w momencie kontroli pojazdu policjant stwierdzi jej brak, zapłacisz mandat. By tego uniknąć, najlepiej już teraz dowiedz się, jaka powinna być gaśnica do samochodu osobowego. Cena najdroższej gaśnicy samochodowej to zazwyczaj nieco ponad 100 zł, dlatego jej zakup wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami niż ryzyko zapłacenia mandatu. Poza tym, jeśli tylko potrafisz się nią właściwie posługiwać, w razie pojawienia się ognia możesz go opanować. W innym wypadku, zanim straż pożarna dotrze do miejsca wypadku, samochód może być doszczętnie zniszczony. Posiadanie gaśnicy w samochodzie ma też znaczący wpływ na to, czy otrzymasz odszkodowanie

Gaśnicę samochodową możesz kupić w sklepie motoryzacyjnym. Ważne, by jej waga wynosiła minimum 1 kg. Większy stopień bezpieczeństwa zapewnią jednak gaśnice samochodowe, które ważą przynajmniej 2 kg. Przed zakupem gaśnicy samochodowej do auta, zwróć też uwagę na jej dokładne przeznaczenie. Gaśnica, która przeznaczona jest do gaszenia gazów palnych i płonących cieczy, w przypadku zwarcia instalacji elektrycznej może nie być wystarczająca. Najlepiej więc wybrać taką, która ma oznaczenie ABC.

Jaka gaśnica do samochodu z gazem?

W przypadku samochodów, które mają instalację gazową, istnieje większa obawa o to, że może się ona łatwo zapalić. Jaka gaśnica do samochodu z gazem będzie więc najwłaściwszym wyborem? Nie ma żadnych przepisów, które by to regulowały. Ważne, by była ona sprawna i zgodna z ogólnymi przepisami. Dlatego jeżeli posiadasz samochód z instalacją gazową, zwróć szczególną uwagę na jej przeznaczenie i najlepiej zdecyduj się na tę, o większej wadze. Pamiętaj też, by dbać o jej ważność!

Gdzie umieścić gaśnicę samochodową?

Wiesz już, że sprawna gaśnica samochodowa powinna znaleźć się w każdym aucie. Jednak gdzie powinno się ją umieścić? Z racji na niewielką wagę nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, a w razie ewentualnej awarii może stanowić ważny element ochrony przeciwpożarowej. Dobrze, więc jeśli umieścisz ją w łatwo dostępnym miejscu. Najczęściej jest to podłoga pod fotelem pasażera lub ściana bagażnika. Kierowca danego pojazdu zawsze powinien orientować się, gdzie została ona umieszczona. Jest to ważne nie tylko w razie kontroli, ale przede wszystkim w razie potrzeby jej użycia. Należy zadbać też o to, by niezależnie od miejsca umieszczenia gaśnicy, była ona właściwie zabezpieczona - tak, by nie stanowiła zagrożenia w trakcie jazdy.

Ile ważna jest gaśnica samochodowa?

Brak przeglądu technicznego gaśnicy samochodowej nie musi oznaczać tego, że nie jest ona sprawna. Jednak, zamiast zastanawiać się, ile ważna jest gaśnica samochodowa, najlepiej zadbaj o jej regularną kontrolę i konserwację. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w razie potrzeby jej użycia zadziała w odpowiedni sposób. Tym sposobem zwiększysz bezpieczeństwo w swoim samochodzie.

Gaśnica samochodowa - gdzie kupić?

Chcesz kupić gaśnicę do samochodu osobowego? Dzięki nam wiesz, że powinna ona ważyć przynajmniej 1 kg i posiadać oznaczenie BC lub ABC. Dobrze zadbać też o jej regularną konserwację. Gdzie kupić gaśnicę samochodową i nie przepłacać? Najtańsze gaśnice proszkowe w naszym sklepie motoryzacyjnym kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Jednak jeśli zależy Ci na tym, by stanowiły lepszą ochronę dla Twojego auta, dobrze zdecydować się na te bardziej zaawansowane, których cena wynosi ok. 100 zł. 

Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że warto zainwestować w gaśnicę samochodową! Dzięki temu nie tylko unikniesz zapłacenia mandatu, ale też zadbasz o bezpieczeństwo pasażerów i ochronę Twojego auta.