Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
 1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
 2. « Wróc do  Blog
 3. Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej - ile kosztuje naprawa kompresora?

Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej - ile kosztuje naprawa kompresora?

Regeneracja sprężarek klimatyzacji to stosunkowo często wykonywana usługa. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że regeneracja kompresora klimatyzacji jest znacznie tańsza niż zakup nowej części. Co więcej, zwykle regenerowany podzespół sprawuje się nie gorzej niż ten całkiem nowy. Dzisiaj przyjrzymy się temu, czy naprawa sprężarek klimatyzacji się opłaca i ile może kosztować. 

Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej - na czym polega?

Na początek warto zwrócić uwagę na to, że naprawa sprężarki klimatyzacji to nie to samo co jej regeneracja. W przypadku naprawy zazwyczaj wymienia się uszkodzoną część, nie wnikając w źródło problemu. Z kolei podczas regeneracji dany podzespół jest całkowicie demontowany, czyszczony i kontrolowany, aby móc określić jak bardzo jest on uszkodzony lub zużyty, dzięki czemu wymienia się wszystkie nieprawidłowo pracujące elementy. Lepszym rozwiązaniem niż naprawa kompresora klimatyzacji jest zatem jego regeneracja.

Jeżeli w Twoim samochodzie uszkodzeniu uległa sprężarka klimatyzacji, regeneracja może przebiegać w sposób następujący:

 • demontaż kompresora,
 • dokładne czyszczenie - mycie i piaskowanie,
 • sprawdzenie szczelności,
 • demontaż na czynniki pierwsze,
 • sprawdzenie sprawności i wymiana wszelkich zużytych elementów,
 • montaż sprężarki,
 • kontrola jakości działania.

Regeneracja kompresora klimatyzacji - tańsza alternatywa dla kupna nowej części

Kompresor należy do najważniejszych, a równocześnie najdroższych elementów klimatyzacji. Wiele osób nie decyduje się na wymianę, ale właśnie na regenerację kompresorów klimatyzacji. Dlaczego? Wpływa na to kilka czynników:

 • sprężarki same w sobie należą do dość drogich części,
 • kompresory są niestety podatne na uszkodzenia,
 • regenerowane sprężarki nie odbiegają jakością od nowych, a potrafią być nawet o połowę tańsze.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje regeneracja sprężarek klimatyzacji stanowi atrakcyjną cenowo alternatywę dla zakupu nowej części. Nie musisz przepłacać, a nadal możesz otrzymać produkt wysokiej jakości.  To, ile kosztuje regeneracja sprężarki klimatyzacji, zależy od wielu czynników, między innymi miasta, renomy warsztatu, stopnia uszkodzeń czy robocizny.

Czy opłaca się regenerować sprężarki klimatyzacji?

Regeneracja kompresorów klimatyzacji to rozwiązanie, które z pewnością się opłaca. W zależności od rodzaju auta, za nowy kompresor może przyjść Ci zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. W porównaniu do tego, regeneracja jest bardzo tania, bo zazwyczaj  jej koszt wynosi kilkaset złotych.  Dzięki temu nie przepłacasz, ale nadal cieszyć się jazdą samochodem ze sprawną klimatyzacją.