Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. W jaki sposób odmrozić zamek w samochodzie?

W jaki sposób odmrozić zamek w samochodzie?

Jedna z najbardziej niepożądanych sytuacji kierowców podczas zimy to pośpiech połączony z zamarzniętym zamkiem samochodu. Chcesz po prostu wsiąść do środka i ruszyć przed siebie, ale musisz zacząć zastanawiać się jak odmrozić zamek w samochodzie. Niska temperatura powietrza przynosi ze sobą takie doświadczenia nawet jesienią. Nocne przymrozki, śnieg, deszcz i mżawki to elementy składające się na poranne...spóźnienie. 

Szybki sposób na odmrożenie zamka w samochodzie 

Jak odmrozić zamek w aucie? Najprostszą metodą jest sięgnięcie po specjalistyczne środki. Przechowuj je w suchym i chłodnym miejscu (np. w garażu). Zamarznięciu ulegają tak naprawdę uszczelki w samochodzie - pod wpływem ujemnej temperatury, tracą na elastyczności. Łatwo je wtedy uszkodzić, dlatego zamiast szarpania i otwierania drzwi "na siłę", trzeba działać spokojniej: usunąć lód ze szpar drzwiowych i zastosować odmrażacze do zamków. Takie środki sprawdzonej produkcji i jakości znajdziesz w asortymencie naszego sklepu motoryzacyjnego M-parts. 

W jaki sposób nie odmrażać zamka w samochodzie? O tym pamiętaj

Oczywiście, aby odmrozić zamek w aucie można też zastosować domowe metody. Kierowcy często polecają sobie nawzajem użycie ciepłej wody w butelce. Wystarczy przykładać taką butelkę do zamka i odczekać chwilę. Jednak w tej prostej metodzie można popełnić błędy. Zbyt wysoka temperatura wody to najczęstszy z nich. Gorąca woda, nawet jeśli sprawi, że zamek w aucie otworzy się szybciej, może uszkodzić karoserię, uszczelki i szyby. Czego jeszcze nie warto robić? Nie podgrzewaj kluczyka - możesz w ten sposób popsuć ukrytą elektronikę. Co z tego, że dostaniesz się do wnętrza pojazdu, skoro pojawi się problem z jego uruchomieniem? Nie używaj też zapałek czy zapalniczki, aby podgrzać sam zamek. Odpuść również działanie alkoholu, perfum czy środków antybakteryjnych. 

Zanim staniesz przed pytaniem jak odmrozić zamek w samochodzie, możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą Ci temu zapobiec. Chroń auto przed szkodami, jakie wywołuje ujemna temperatura powietrza. Jak to zrobić? Warto zacząć od profilaktycznego smarowania uszczelek specjalnym preparatem (dostępnym w M-parts). Rób to przede wszystkim po każdym umyciu samochodu - niezależnie od tego, czy robisz to samodzielnie, czy odwiedzasz myjnię. W przypadku wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego produktu, zachęcamy do skorzystania z doradztwa zespołu M-parts.