Godziny otwarcia: Pn-Pt: 8:00 - 17:00 Sobota: 8:00 - 13:00
SZUKAJ PO NR VIN Nieprawidłowy VIN.
  1. « Wróc do  Sklep motoryzacyjny M-parts
  2. « Wróc do  Blog
  3. Wycieraczki samochodowe - wybierz najlepsze

Wycieraczki samochodowe - wybierz najlepsze

Wycieraczki samochodowe to element, do którego kierowcy nie przykładają większej uwagi. A to ogromny błąd! Przecież wycieraczki mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort w czasie podróży autem. Dlatego przed zakupem nowych wycieraczek warto dokładnie sprawdzić, który model będzie najlepszy dla naszego auta.

Wycieraczki: Tradycyjne, płaskie czy hybrydowe

Na pierwszy rzut oka wszystkie wycieraczki samochodowe wyglądają tak samo - kawałek gumy nałożony na metalowe ramię. Tymczasem producenci oferują nam trzy typy wycieraczek - tradycyjne, płaskie i hybrydowe. Czym różnią się te rozwiązania? Śpieszymy z wyjaśnieniami!

Wycieraczki tradycyjne to najprostsza i najpopularniejsza z konstrukcji, jakie znajdziemy w sklepach motoryzacyjnych. Wycieraczki tradycyjne wyróżniają się prostą budową - są zbudowane z sztywnego, metalowego ramienia, które dociska do szyby gumowe pióro.

Zupełnie inaczej wyglądają wycieraczki płaskie, które charakteryzują się zintegrowaną konstrukcją. Ramię połączone z piórem są wygięte w kształt litery C, dlatego ten model wycieraczek wykonuje się z elastycznych materiałów.

Ostatnim typem wycieraczek są wycieraczki hybrydowe, czyli połączenie dwóch pozostałych rodzajów. Hybrydy łączą w sobie nowoczesną konstrukcję z tradycyjnym typem montażu, co umożliwia ich zainstalowanie w starszych modelach samochodów.

Wybór odpowiedniej długości (rozmiaru)

Kluczową kwestią przy zakupie wycieraczek samochodowych jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Jak znaleźć idealne wycieraczki? Mało kto pamięta, jaki rozmiar wycieraczek pasuje do jego samochodu. Na szczęście odszukanie właściwego modelu nie jest zbyt problematyczne - wystarczy, że posiadasz telefon z dostępem do internetu. W sieci znajdziesz mnóstwo pomocnych artykułów i informacji, jak dobrać wycieraczki samochodowe do konkretnego modelu auta.

Jak wymienić wycieraczki: typy złączy

O ile zakup właściwych wycieraczek nie stanowi większego problemu, to ich montaż jest dla wielu kierowców nie lada wyzwaniem. Musisz wiedzieć, że w samochodach występuje wiele rodzajów mocowań wycieraczek. Najpopularniejszym złączem jest jednak typ U - jeżeli właśnie takie połączenie posiada Twój samochód, to ze zmianą wycieraczki poradzisz sobie w zaledwie kilka minut.

Kiedy wymienić wycieraczki

Wielu kierowców zastanawia się, jak często należy wymieniać wycieraczki samochodowe. Niestety na to pytanie nie ma jednej, ogólnie obowiązującej odpowiedzi. Wszystko zależy od pory roku, częstotliwości użytkowania wycieraczek i żywotności danego modelu. Biorąc pod uwagę ostatnie kryterium, przy zakupie wycieraczek warto kierować się renomą producenta i opiniami na temat danego modelu. Im wyższa jakość naszych wycieraczek, tym większa szansa, że posłużą nam przez długi czas.

Producenci wycieraczek

Jakim producentom wycieraczek samochodowych możesz zaufać? Liderem na rynku jest firma Bosch, ale równie dobre produkty oferują takie przedsiębiorstwa, jak: Good Rain, Oximo czy Valeo. Wycieraczki tych i innych firm znajdziesz w naszym internetowym sklepie motoryzacyjnym, który oferuje najlepsze wycieraczki tradycyjne, płaskie i hybrydowe.